Місячник знань безпеки життєдіяльності
З метою підготовки здобувачів освіти до самостійного життя в соціумі, де зростає кількість надзвичайних ситуацій (далі - НС), а також пов’язаних з російською агресією на території нашої країни, життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління із сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної НС – одне з ключових завдань, яке поставлено перед школою.
З 1 вересня по 1 жовтня в нашому ліцеї пройшов місячник знань безпеки життєдіяльності, в рамках якого проведено комплекс інструктажів, бесід, занять із запобігання дитячого травматизму, поглиблювались набуті знання, вміння, навички та формувались нові, необхідні для збереження життя і здоров’я кожної дитини. Заходи мали практичну спрямованість, враховувалось сприймання дітьми навчального матеріалу в різних формах: ділові та сюжетно-рольові ігри, ситуаційні завдання, мінідиктанти, круглі столи, бесіди, уроки з «Основ здоров’я», «Захисту України» тощо.
По всіх класах пройшли інтерактивні заняття «Безпека під час війни»:
- Чи складена твоя тривожна валіза?
- Згадай дії під час повітряної тривоги.
- Знахідка, що може вибухнути.
- Радіаційна безпека.
- Поради батькам «Як берегти психічне здоров’я дітей під час війни».
- Інформація про телефони «Екстренної допомоги», «Телефони довіри».
- Безпечний інтернет.
- Перебування дітей у вечірній час.
З перших днів навчання учні закріпили та поглибили знання з правил дорожнього руху, а саме: правила пішоходів, велосипедистів, водіїв, дорожніх знаків.
Особлива увага приділялась заходам з профілактики вживання підлітками алкоголю, тютюну, наркотиків та їх вплив на здоров’я людини.
На класних оперативках проведені інструктажі з протипожежної безпеки та правил користування електроприладами. Традиційними були бесіди з тем: «Обережно отруйні гриби», «Як себе поводити під час зустрічі з підозрілим незнайомцем», «Ліки сам не бери, щоб не трапилось біди», «Тварини наші друзі, але й у них буває поганий настрій» та ін.
До проведення заходів були залучені: класні керівники, психолог, соціальний педагог, педагог-організатор, вчителі-предметники «Основ здоров’я», «Захисту України», а також поліцейський офіцер Лиманської ТГ – Арасланов В.І., інспектор ювенальної превенції відділу превенції ВП2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, лейтенант поліції - Мелованова Т.І.
Безпека дітей під час війни є наріжним питанням сьогодення. Життя в сучасних реаліях є дуже складне, і знання з безпеки життєдіяльності є неабияк важливим його компонентом як для дорослих, так і для дітей. «Проінформована дитина – це озброєний військовий».