Процедура подання (з дотриманням конфіденційності)
заяви про випадки булінгу (цькування)
1. Усі здобувачі освіти», педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).
Зразок заяви
Директору
КЗ «Приморський ЗЗСО»
Ткаченко С.Ю.
П.І.Б. особи, яка звертається із
заявою,адреса реєстрації заявника
_______________________________
Моб. тел. заявника______________
ЗАЯВА
У заяві вказується наступне: дата випадку булінгу (цькування), П.І.Б. учасників процесу булінгу (булера, спостерігачів, того, якого булять), форма булінгу, до чого призвів факт булінгу (цькування). Окремо зазначається процес реакції представників педагогічного колективу на факт булінгу (цькування).
Зважаючи на викладене, з метою дотримання норм законодавства, а також захисту моєї дитини у навчальному закладі від будь-яких форм булінгу, прошу невідкладно:
1)вивчити факти, зазначені у заяві;
2) притягнути до відповідальності учасників факту булінгу (цькування);
3) гарантувати моїй дитині захист від проявів булінгу (цькування) з боку усіх учасників освітнього процесу ( дітей, учителів, батьків інших учнів);
4) про результати розгляду заяви повідомити письмово у встановлений законом термін.
Дата П.І.Б. заявника
Процедура розгляду заяв
про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
1. У день подання заяви директором школи видається наказ про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
2. Наказом створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі практичний психолог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.
3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення: якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей; якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що директор обов’язково йому повідомляє.
4. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.
5. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності – спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.