Ментальне здоров'я
Як ти?
Просвітницька робота соціально-психологічної служби
21 січня - Міжнародний день обіймів
21 січня увесь світ святкує Міжнародний день обіймів. З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи свого чада на світ – обіймає його. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – це прояв любові та підтримки ближньої людини. Свято обіймів було засновано в 1986 році в США, а потім швидко поширилося на всі регіони світу. Згідно із традицією свята, обійняти цього дня можна навіть незнайому людину. Суть свята в тому, що під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Тому присвячене обіймам свято здобуло буквально всенародну підтримку і в світі, і в країні, і в нашому навчальному закладі.
Відомо, що обійми покращують самопочуття, нормалізують артеріальний тиск, попереджають серцеві захворювання, знижують стрес, допомагають у боротьбі з фобіями. Учені дійшли висновку, щоб дитина виросла розумною, обіймати її потрібно не менше 7 разів на день. Навіть дорослій людині необхідно мінімум 4 обійми на день, причому чим вона старша – тим більше обіймів їй треба.
У День обіймів подаруйте своїм близьким людям обіймашки на знак теплого ставлення до них, нагадавши тим самим про свої щирі і теплі почуття.
Обіймайтеся частіше і заряджайте всіх гарним настроєм!
Акція "16 днів проти насильства"
Прояви насильства супроводжують людство з давніх-давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація,приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередженні негативних явищ, що можуть призвести до насилля або супроводжувати його вчинення, у закладі освіти з 25.11.2021 по 10.12.2021 року було проведено акцію «16 днів проти насильства», в ході якої проводилися такі заходи:
- Мандрівка в країну прав дітей «Знай свої права дитино» (1 клас);
- створення та захист проєктів «Ні насильству!» (8 клас);
- години спілкування «Ми за світ без насильства», «Геть насильство над дітьми», «Права людини – понад усе» (2,3, 7, класи);
- створення стіннівок «Ми за світ без насильства», «Стоп насильство!», «Ми маємо право» (6, 7,11 класи);
- створення та розповсюдження буклетів «Не дай СНІДУ шансу», «Мій світ без насильства» (10, 11 класи);
- анкетування «Що я знаю про ВІЛ/СНІД» (10-11 класи).
Проведені заходи спонукали до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) з інвалідністю.
16 листопада - Міжнародний день толерантності
Як часто ви стикаєтеся з доброзичливим ставленням людей?
З толерантною людиною завжди приємно мати справу, мало того, перед такою особистістю хочеться «зняти капелюха» за те, що вона своєю поведінкою так і вимовляє: «Я ціную вашу думку і виявляю повагу за свободу думки, а, значить, мотивую вас до активної життєвої позиції».
В усьому світі 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Щороку в стінах нашої школи проводиться Міжнародний День Толерантності. Сьогоднішній день був направлений на поглиблення знань учнів про поняття «толерантність», вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховування почуттів поваги один до одного.
Українсьька поетеса і письменниця Ліна Костенко сказала:
І в житті, як на полі мінному,
я просила в цьому сторіччі
хоч би той магазинний мінімум:
— Люди, будьте взаємно ввічливі!
І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
— Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!