"16 днів проти насильства"
Прояви насильства супроводжують людство з давніх-давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини. І коли насильство чиниться поруч з нами, ми можемо й повинні зупинити його.
З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчиненню дітьми правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивної соціальної установки в нашому закладі з 25 листопада по 10 грудня було проведено акцію «16 днів проти насильства».
Серед учнів 1-3 класів було організовано перегляд і обговорення мультфільмів на тему насилля - «Гидке каченя», «Рудий котик» та проведено бесіди за змістом оповідання «Соловейко» з метою формування толерантного ставлення до людей з особливими потребами.
Учні 3 класу під керівництвом Чабан Н.П. виготовили та розповсюдили буклети «Світ без насилля».
З учнями 4-7 класів були проведені години спілкування, бесіди: «Як не стати жертвою насильства», «Протидія булінгу в дитячому колективі», «Життя без насильства», на яких діти отримали конкретні поради як себе захистити і куди звертатись за допомогою.
Про запобігання різним формам булінгу в учнівському середовищі, про різні форми дискримінації та їх наслідки, види сімейного насильства та юридичну відповідальність за дані злочини йшлося на уроках курсів «Основи правознавства» і «Громадянська освіта» в 9-10 класах.
Під час годин спілкування у 8-11 класах демонструвались та обговорювались відеоролики «Конвенція ООН з прав дитини», «Права людини починаються з прав дитини», «Твоя інтернет-безпека», «Життя на продаж».
За ініціативою учнівського комітету школи всі здобувачі освіти стали учасниками загальношкільних акцій: «Долоньки добра», «Ми за дитинство без насильства», «Я голосую за світ без насильства», «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», «Зупинемо насилля».
Практичний психолог та соціальний педагог провели серед учнів 2-11 класів анкетування на виявлення проявів жорстокої поведінки серед учнів та випадків насильства в сім’ї.
Залюбки наші школярі брали участь у фотоконкурсі «Щасливе дитинство – без зла і насильства».
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.