День пам’яті святого пророка Наума
14 грудня українці відзначали День пам’яті святого пророка Наума. Серед простого люду Наума ще заведено називати Грамотником, бо у свій час він ходив із села в село навчати діток азбуки.
14 грудня, за старим стилем, батьки віддавали дітей на навчання грамоті та іншим наукам під суворий пригляд поважних старців. За народними уявленнями Наум – покровитель розуму, знань, доброчинства, а тому люди були переконані, якщо на свято Наума почати навчання, то дитина буде краще засвоювати знання і набиратися розуму. Про це і прислів’я говорять: « Прийшов Наум – пора братись за ум», «Наум поставить на ум».
За ініціативою учкому школи, напередодні і в день Наума, з метою поглиблення знань з різних предметів, розвитку інтересу, мотивації до навчання, творчих здібностей, вміння висловлювати думки, доводити свою точку зору, серед учнів 5-7 класів були проведені окремі заходи. Так, нестандартні завдання різної складності, цікаві конкурси дали змогу семикласникам виявити свої здібності з української мови, літератури, математики. Вміння працювати в команді, подарували гарний настрій в ході розважально-пізнавальної гри «Ерудит-шоу».
Учні 5-6 класів були залучені до інтелектуального турніру «Шлях до успіху». Різновидні змагання надихали їх на розвиток інтелектуальної допитливості, яка є дуже затребуваною в сучасному світі, логічного мислення, кмітливості, старанності, чесного виконання правил, взаємодопомоги між товаришами.
На засіданні учнівського комітету вирішили подібні заходи провести й для старшокласників, правда вже в ІІ півріччі навчального року.
Інтелектуальний розвиток учнів є одним із завдань національного виховання та ефективною формою реалізації духовних потреб дітей та підлітків.